ULTİMATE KAPADOKYA REHBERİ: KAPADOKYA GEZİSİ İÇİN GEREKENLER

ULTİMATE KAPADOKYA REHBERİ: KAPADOKYA GEZİSİ İÇİN GEREKENLER

Bildiğiniz gibi, bu günlerde çok fazla zamanımı evden uzakta evimde geçiriyorum, KAPADOKYA! Yıl boyunca bu adaya çok fazla gezi ile, Kapadokya için ambalaj konusunda biraz uzman olmak zorunda kaldım. “ Kapadokya’da bir tatil için neler toplayacağım ? ”Zaman arkadaşlarından zaman. İster balayınız için paketleme yapın, ister arkadaşlarınızla bir seyahat için paketleme yapın, ister ilk Kapadokya solo seyahatinize gidin, başka bir tatili için paketleme stresli olabilir! Ancak tüm tatil kıyafetleriniz için alışverişe başladığınızda da eğlenceli olabilir 🙂 Stresi unutun ve gelecekteki Peribacaları sonsuzluk gökyüzü, at sesleri, yeraltı mağara mekanları ve gün doğumuna üzerine odaklanın.

Temel bilgileri yoldan çıkaralım:

Kapadokya’ya Getirmeniz Gerekenler Nelerdir?

İlaçlar, vitaminler ve diğer temel bilgiler

** Melatonin! Uçarken jet lag bana çok kötü vurmamasından  emin olmak için her zaman melatonin sakızları ile seyahat !

** Sivrisinek kovucu sprey (bol getir! Buna ihtiyacın olacak! Repel’i kullanmayı seviyorum – süper güç!) Ayrıca tamamen doğal sivrisinek kovucu BİLEKLİKLER’i de seviyorum ! Çok havalı. Kapadokya seyahati çocuklar ve aileler için harika.

** Kullandığınız herhangi bir vitamin / ilaç (birçok insan bunları orijinal ambalajında ​​güvenli tarafa getirmeyi söyleyecektir, ancak probiyotikler ve omega 3 vitaminleriyle dolu kroki ziploclarımla hiç bir sorun yaşamadım !)

** Güzellik malzemeleri, seyahat kaplarında ! Tüm vakıflarımı, temizleyicileri, tonerleri, nemlendiricileri, saç ürünlerini vb.Tüm seyahatler için kullanışlı küçük silikon tüplerde saklamak için A TON of GoToobs kullanmanın büyük bir hayranıyım . Ciddi, bu küçük adamlar vardır , böylece çok daha iyi tuvalet için seyahat boy konteynerler açısından eczanede bulmak olandan.

Bir güç adaptörü !

Make seyahatiniz önce güç dönüştürücü ve adaptör satın almak için emin ( Böyle biri aynı zamanda tüm saçlarım araçları için çalışıyor ve birinde bir güç çevirici ve güçü adaptör olduğunu … ve kullanıma fişleri ile gelir çünkü Conair tarafından Gezi Smart tarafından Böylece, bir sonraki seyahatiniz için farklı bir tane satın almak zorunda kalmayacaksınız!)

Uzun yolculuk şartları:

Kesinlikle unutma bir göz maskesi ( ! Bu sonsuza kadar kullanılan biridir ! O BÜYÜK var ama sadece yükseltilmiş kayma ipek biri , Onların eyemasks “anti-uyku-kırışık anti yükseltme kesinlikle değer! – ve ben bağımlısı ediyorum -wrinkles”ve bence -! karşıtı jet lag), kulaklıklar ( Amazon’dan bu tek kullanımlık olanlar ! ve her zaman onları benim de uçak sürmek için carry-on) & sahip bazı Zzzquil (benim favori Zzzquil en olduğunu gummies – sahip olduğu İçlerinde hiçbir ilaç yok, sadece melatonin, papatya ve diğer doğal uyku indükleyicileri!). Jet gecikmenizle savaşmak için mümkün olduğunca fazla uyuduğunuzdan emin olmak isteyeceksiniz. Kapadokya’ya geldiğinizde!

Mükemmel güneş şapkası veya güneşlik

Kapadokya ısısı, tatilde yüzünüzü korumanız gerekeceği anlamına gelir! (ve benim gibi bir şeysen nem saçlarını saklayabilirsin) ve mükemmel güneş şapkası tam da bunu yapacak.

Kapadokya farklı mevsimler için ambalaj!

Kapadokya hava yıl boyunca çok farklı olsa da , hafif bir yağmur ceketi getirmek her zaman iyidir yakalanırsınız! Ve Kapadokya yağışlı sezonda Kasım, Aralık veya Ocak aylarında Kapadokya’ya giderseniz biraz ekstra kar donanımı paketlemek isteyebilirsiniz ! Bu Kapadokya’nın ıslak mevsiminin ortasında . Kar yağdıktan sonra kesinlikle bir ceket, şemsiye ve kazak isteyeceksiniz.

Kapadokya’yı ziyaret edecek en yüksek mevsim yaz ayımızdır (Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos). Bu genellikle en kurak mevsimdir ve nadiren yağmur yağar. Ancak, söyleniyor, hala üzerinde bir yağmur ceketi olmalı (özellikle Hasan Dağı’nda gündoğumu yürüyüşü yapmayı planlıyorsanız !)  

 

Ayakkabı

Topuklarınızı evde bırakabilirsiniz bayanlar! Ben Bali kız aşınma topuklar görmemiştim kez ! Bali’deki herkes GÜZEL ve çok bir araya gelse de, burada çok fazla uğraştığınız gibi görünmüyor. Rahat ama şık.

Gerçekten sadece yürüyüş için 1 çift spor ayakkabı ve uzun mesafelerde yürüyebileceğiniz 1 güvenilir sandalet ihtiyacınız olacak. Bazı lüks tatil yemekleri için bir tane daha güzel sandalet eklemek istiyorsanız, sizi suçlamıyorum. Ama  için bir yerden tasarruf etmeye veya paketlemeye çalışıyorsanız, ihtiyacınız olan 2 ayakkabı var!

Kişisel kamera elbette!

Ne çektiğim, hangi kamera ekipmanı kullandığım ve fotoğraflarımı nasıl düzenlediğim hakkında birçok soru alıyorum .

Bir Sony A7II ile çekim yapıyorum ve bu hafif tripodu seyahatlerimde kullanmayı seviyorum . Fotoğraflarımı her zaman mobil ön ayarlarla düzenlerim ( burada mevcuttur ) – Seyahat fotoğraflarını hareketsiz düzenlemek için mükemmeldir ve onları instagrama hazır hale getirir!

 

Tags:, , , ,

Post Discussion

3 thoughts on “ULTİMATE KAPADOKYA REHBERİ: KAPADOKYA GEZİSİ İÇİN GEREKENLER

 1. 2020 yılı kapadokya balayı tatili paketleri
  admin

  Harikasın!! Bu yararlı ipuçları için çok teşekkür ederim!

  5 ay ago Cevapla

 2. 2020 yılı kapadokya balayı tatili paketleri
  admin

  giderken kesinlikle güneş gözlükleri ve bikiniler listede bir numara.

  5 ay ago Cevapla

 3. 2020 yılı kapadokya balayı tatili paketleri
  admin

  Eminim her gezgin en az bir kez Kapadokya ziyaret etmek istiyor. Ben onlardan biriyim ve yazınızı gerçekten beğendim. Seyahat çantanız çok şirin!

  5 ay ago Cevapla

Add a comment