Top 10: Kapadokya da Ne Yapılır?

Top 10: Kapadokya da Ne Yapılır?

Türkiye’nin Kapadokya takım peri bacalarında en uzun  olan Kapadokya, ülke çapında popüler bir turistik yer. Bu makalede, bu hedefi listenize eklemeniz için on neden sunuyoruz. Kapadokya da balayı yapılan en cazibeli yer! Balon turlarına, atv gezilerine, yürüyüş turlarına, heyecan dolu  yer altı mağaralarına girmeye hazırlanın. Kameraları unutmadan!

Her şeyden önce, Kapadokya mağara ve kemer otele ev sahipliği yapmaktadır: Kapadokya Ihlara Hotel , Akıncı Hotel ve Karamanlı Hotel yakın zamanda hizmete giren Antik Gelveri Cave Hotel ve  Mayaoğlu Hotel. Her birinin benzersiz bir karizması olmasına rağmen, her biri tatil deneyiminizi geliştirecektir. Romantik bir kaçamaktan, arkadaşlarla bir seyahatten bir aile tatiline.

Güzel atlar diyarından geriye kalanları bir vadide şeklinde görebilirsiniz. 100 yıla kadar yaşayabilen endemik bir kırmızı sap türü. Ihlara vadisi ve peri bacaları özellikle fotoğrafçılar için Kapadokyada en popüler cazibe merkezlerinden biri olan en iyi temsilidir. Bunları Derinkuyu yeraltı şehri  gibi ana meydanlarda bulabilirsiniz.

Kapadokya’nın en yüksek zirvesine ulaşın! Hasan yanardağı deniz seviyesinden 3.200 metre yükseklikte yer almaktadır. Bu size bu harika dağ iki inanılmaz manzarasını sunuyor. Aşağıdan yukarıya, en görkemli formunda görebileceğiniz ve tam anlamıyla bulutlar arasında yürüdüğünüz yukarıdan aşağıya. Sizi 3.00 metreye çıkaracak olan Nora antik şehri tırmanabilirsiniz, ancak kratere ulaşmak için bir izne ve eğitime ihtiyacınız olduğunu unutmayın, çünkü son streç yürüyerek yapılmalıdır. 

En iyi gece gökyüzü! Gezginlere göre, Gelveri milli parkı en eski zamanların gözlemlenmesi için ideal senaryo olacaktır. Bu, vadinin bilindiği berrak gece gökyüzünden kaynaklanmaktadır. Tabii ki, mevcut en yüksek noktaya tırmanabilir ve yıldızların muhteşem manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

Tüm yıl boyunca sonsuz bir bahar yaşayın. Kapadokya da donmuş değerlere ulaşmayan minimumlar ve çok yüksek olmayan maksimumlar ile subtropikal iklimin tadını çıkarabilirsiniz. Güneşin ısısı ile güneşli ve ticaret rüzgarlarından  yararlanabileceksiniz. Hasan dağının karlı zirvesini görmeye ve aynı gün vadide yürüyüşe ne dersiniz?

Şehirlerini keşfedin. Kapadokya’nın en önemli turistik yerlerinden biri olan ve Tuz Gölü, Selime Peri bacaları ve volkanik dağları için popüler olan Aksaray’ı seyahat edin. Nevşehir’i de ziyaret etmeniz önerilir. İyi korunmuş altyapısı ve ünlü peri bacalarının olduğu eski şehir içinde bir yürüyüşe çıkın. En önde gelen cazibe merkezleri arasında Göreme AÇIK HAVA MÜZESİ bulunmaktadır.

 

Tags:, , , ,

Post Discussion

Be the first to comment “Top 10: Kapadokya da Ne Yapılır?”