MÜKEMMEL BALAYI PLANLAMAK İÇİN 5 ADIM

MÜKEMMEL BALAYI PLANLAMAK İÇİN 5 ADIM

MÜKEMMEL BALAYI PLANLAMAK İÇİN 5 ADIM. Kabul edelim, balayı sadece doktorun uzun bir ay ve ay düğün planlamasından sonra sipariş ettiği şeydir. Düğünden çok önce , Maldivler , Bali, Bora Bora ve Kapadokya gibi egzotik, uzak yerlere bir balayı planlamayı hayal ediyorsunuz . Ve tüm bu rüya gibi yerler cennet gibi görünse de, balayı planlamasının görevi (düğün planlamasının üstünde) stresli olabilir! Ama bu yüzden yardım etmek için buradayım! Mükemmel balayı planlamak için en iyi 5 adımımı tamamladım (ya da sevdiklerinizle herhangi bir romantik kaçamak! Seyahat etmek için bir bahane olarak kimin bir düğüne ihtiyacı var ?!) , böylece strese son verebilir ve hayallerinizdeki tatili planlamaya başlayabilirsiniz.

Hala birinci sınıf balayı planlama modunda ve balayı alışverişinde iseniz , güzel seçimleri için Kapadokya bağırın ! Ayrıca  en iyi aktivite var, muhtemelen balayı için de ambalaj bitirmek isteyeceksiniz! MÜKEMMEL BALAYI PLANLAMAK İÇİN 5 ADIM’I

 1. Balayı Destinasyonlarını Araştırın
 2. Balayı ihtiyaçlarınızı (ve bütçenizi!) Karşılayan bir seyahat acentesi kullanmayı düşünün 
 3. Bir balayı bütçesi belirleyin 
 4. Sosyal medyaya yayınlayın ve öneriler için arkadaşlarınızı kalabalık kaynaklara gönderin!
 5. Mükemmel Güzergahı Planlayın (sizin için KAPADOKYA!)

1.Balayı Destinasyonlarını Araştırın

Her çift farklı düşünür. Bazı çiftler Maldivler’deki bir plajda bırakılmak istiyor ve 7 gün boyunca hareket etmek zorunda değiller. Diğer çiftler, yürüyüş, şelale kovalama veya Erciyes kayak ile dolu daha maceracı bir balayı arıyorlar. Bazı çiftler, Kapadokya’da bir safari veya  Karadeniz de bir nehir botu gibi kova listelerinden bir şey geçmeye çalışıyorlar. Ve bazı çiftler kendilerini Avrupa etrafında dolaşırken, elindeki gelatolarla ve görülecek her şeyi gördüğünü düşünüyorlar. En sevdiğiniz seyahat bloglarını kontrol etmenizi öneririm ( burada dünyadaki en sevdiğim balayı noktalarıyla ilgili bir makalem var!), Seyahat instagramları (@kapadokyatatili ile instagramdayız) ve ilham almak için Pinterest hesaplarını seyahat etmenizi öneririz .

BALAYI PLANLAMAK

2.Balayı ihtiyaçlarınızı (ve bütçenizi!) Karşılayan bir seyahat acentesi kullanmayı düşünün

Gezinizi hayal etmek ve seyahat ilhamı için Facebook taramak eğlenceli olsa da, gerçek şu ki tam bir seyahat güzergahı oluşturmak bir ton zor iş (ve lojistik!). Bir balayı veya herhangi bir seyahat planlamak için 1 numaralı ipucum ayrıntıları  uzmanlara danışın! Zihniniz zaten düğün planlama lojistiği ile ağzına kadar dolu olduğunda, balayı planlamak aklınızdaki son şey olabilir . Eğer balayı araştırma ile boğulmuş ve birisi vb ve Nişanlının seyahat lezzetler bütçesini, alıp bir oluşturmak istiyorum ediyorsanız özel balayı güzergah , benim kontrol buraya danışmanlık balayı ve güzergah seçenekleri .

Sizin için her şeyi ayıracak ve her ayrıntıyla ilgilenecek tam bir seyahat acentesi ile gitmek isterseniz, butik seyahat acentesi Lanora Travels’a göz atın, çünkü küçük ekipleri kişiselleştirilmiş ilgi ve uygun fiyatların rakipsiz bir kombinasyonunu sunar ve tasarruf sağlar sonsuz araştırma ve planlama zamanı. Balayı planlama sürecinin tamamından bıkmış bir gelin tarafından başlatıldı ve tatil planlama güçlüğüne yardımcı olmak için daha bin yıllık odaklı seyahat acentelerine duyulan ihtiyacı fark etti.

3.Bir balayı bütçesi belirleyin

Artık hayalinizdeki destinasyonlara sahip olduğunuza göre, bütçeniz için neyin gerçekçi olduğunu ve balayı destinasyonlarının bütçeniz için ne anlam ifade ettiğini bilmek önemlidir. Balayınızın stressiz olmasını istersiniz ve bu, bir bütçe bulmak ve içinde kalmak anlamına gelir, böylece tatilde olduğunuz süre boyunca para konusunda endişelenmezsiniz. Ben aşağı sonları bütçe ve en popüler balayı yerlerinden tüm bu bir blog yazısı var ne kadar her balayı hedef aslında maliyeti : Sizin Balayı By Bütçe seçme: balayındayken harcamak bekleyebilirsiniz ne .

Bütçenizin neye benzediğini planlamakla ilgili olarak – önce tatil için ne kadar zamanım olduğunu anlamak, sonra her bir hedefe ulaşmanın maliyetinin ne olacağına dair bir fikir edinmek için yılın o zamanı için uçuşları araştırmak istiyorum. Bir excel sayfası çıkarıyorum ve her hedef için seyahatin tüm günlerini yazıyorum ve yiyecek, içecek, uçuş ve ulaşım, yaptığımı hayal ettiğim herhangi bir aktivite ve otel masrafları için ne kadar ayırmak isterim? .

Tabii ki, bu bütçe esnek kalabilir, ancak planlamaya başlamadan önce ne harcayabileceğiniz hakkında bir fikre sahip olmak iyidir ve önceliklerinizin yolculuk için nerede yattığına karar verebilirsiniz. Belki de özel bir adadaki 5 yıldızlı bir tesiste 7 gece 7.000 $ harcamak bütçeniz dahilinde değildir, ancak siz 3 yıldızlı bir tesiste 3 gece ve 5 yıldızlı zamanınızın geri kalanını geçirebilirsiniz. Ya da balayı otelinizde daha fazla harcama yapmak için ulaşım veya akşam yemeği rezervasyonlarından tasarruf edebilirsiniz. Ben herhangi bir tatilde ne zaman ve ne zaman harcayacağını bilmek büyük bir hayranıyım. İdeal seyahatinizdeki fiyat etiketi bütçe aralığınızın dışındaysa, eşinizle tasarruf etmenin yollarını beyin fırtınası yapmaya başlayabilirsiniz. Sık uçan yolcu puanınızın ne satın alabileceğini araştırın ve gibi balayı kayıt defteri seçeneklerini araştırın.

4.Sosyal medyaya yayınlayın ve öneriler için arkadaşlarınızı kalabalık kaynaklara gönderin!

Balayı noktanızı seçme zorluğunu ele geçirdikten sonra , Facebook’ta bir durum paylaşın, arkadaşlarınızdan öneriler alın. Muhtemelen balayında planladığınız arkadaşlardan bazı içeriden tavsiye alacaksınız! Ve oraya vardığınızda ne yapmanız ve yapmamanız gerektiğinde çaylak hatalarından kaçınabileceksiniz.

5.Mükemmel Güzergahı Planlayın (sizin için KAPADOKYA!)

Mükemmel bir balayı güzergahı planlarken, gezi, turlar ve telaşlı aktiviteler için ayrılan günler dışında kendiniz için yeterli sessiz zaman aldığınızdan emin olun. Birçok çift, nihayet birlikte rüya gezisine çıkmak için o kadar heyecanlı olacak ki, çok fazla şeyi sınırlı bir sürede, yorucu olabilecek bir balayı için değil, örtmeye çalışıyorlar! Birbiriniz için zaman ayırın ve bazı R & R & R (dinlenme, romantizm ve dinlenme) içinize çekmek için bazı tatil günleri planladığınızdan emin olun.

Tags:, , , , ,

Post Discussion

3 thoughts on “MÜKEMMEL BALAYI PLANLAMAK İÇİN 5 ADIM

 1. 2020 yılı kapadokya balayı tatili paketleri
  admin

  test

  8 sene ago Cevapla

 2. 2020 yılı kapadokya balayı tatili paketleri
  Selma V.

  “Birbiriniz için yeterince sevginiz varsa, o zaman yer
  önemli olmayacak , sadece birbirleriyle vakit geçirmek olurdu. ”Ama söyleniyor ki, bu yerler harika, hah!

  5 ay ago Cevapla

 3. 2020 yılı kapadokya balayı tatili paketleri
  Dilek Tan

  Harika makale! Programınıza AR-GE için biraz zaman ayırmanız için harika tavsiyeler. Balayına gitmek isteyen birçok çiftle çalıştık ve sık sık onları yavaşlatmak için konuşmak zorunda kaldık. Her şeyi denemek ve paketlemek için yeni bir yeri ziyaret ettiğinizde caziptir, ancak seyahat süresi, otellerde ambalajı açmak ve yeniden paketlemek arasında ve geri kalanında, tatilinizden bir tatile ihtiyacınız olduğu hissini bırakmak istemezsiniz. … Özellikle balayında!

  5 ay ago Cevapla

Add a comment